Џамија Џамек Бандар Бару

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Џамек
Bandar Baru UDA Jamek Mosque.JPG
Основни податоци
Место Бандар Бару , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Џамек Бандар Бару е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.