Џамија Серембан Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Seremban Jamek Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамијата Серембан Џамек
Seremban Jamek Mosque 2.jpg
Основни податоци
Место Серембан, Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Серембан Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Серембан, Малезија.