Прејди на содржината

Џамија Серембан Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Seremban Jamek Mosque)
Џамијата Серембан Џамек
Основни податоци
МестоСерембан, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Серембан Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Серембан, Малезија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Masjid Jamek Seremban“. Islamic Tourism Centre. Архивирано од изворникот на 2016-11-11. Посетено на 2023-01-17.