Прејди на содржината

Џамија Нонг Чик Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Nong Chik Jamek Mosque)
Нонг Чик Џамек
Поглед кон внатрешноста на џамијата
Основни податоци
МестоЏохор , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Нонг Чик Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.