Џамија Нонг Чик Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нонг Чик Џамек
Основни податоци
МестоЏохор , Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Нонг Чик Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.