Џамија Абу Бакер Ројал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Абу Бакер Ројал
KITLV - 79915 - Kleingrothe, C.J. - Medan - Mosque at Johor - circa 1910.tif
Поглед кон џамијата
Основни податоци
МестоПаханг, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Абу Бакер Ројал е муслимански храм кој се наоѓа во Паханг, Малезија .