Прејди на содржината

Џамија Пашир Гуданг Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Pasir Gudang Jamek Mosque)
Пашир Џамек
Основни податоци
МестоЏохор , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Пашир Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Pasir Gudang Jamek Mosque - Masjid (Mosque) in Johor Bahru | Halal Trip“.