Прејди на содржината

Џамија Пашир Гуданг Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Пашир Џамек
Основни податоци
МестоЏохор , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Пашир Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија[1].

  1. „Pasir Gudang Jamek Mosque - Masjid (Mosque) in Johor Bahru | Halal Trip“.