Џамија Пашир Гуданг Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пашир Џамек
Pasir Gudang Jamek Mosque.JPG
Основни податоци
МестоЏохор , Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Пашир Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.