Џамија Султан Абдул Азис Шах Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Sultan Abdul Aziz Shah Jamek Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамијата Султан Абдул Азис Шах Џамек
Основни податоци
Место Селангор, Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Султан Абдул Азис Шах Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Селангор, Малезија.