Џамија Султан Абдул Азис Шах Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамијата Султан Абдул Азис Шах Џамек
Основни податоци
МестоСелангор, Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Султан Абдул Азис Шах Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Селангор, Малезија.