Џамија Таман Пеланги џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Taman Pelangi Jamek Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Таман Пеланги џамек
Основни податоци
Место Малезија Џахор Малезија
Припадност ислам
Земја Селангор,
Духовно-организациски статус џамија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Таман Пеланги џамек е муслимански храм која се наоѓа во Џахор, Малезија.