Џамија Ал Хидајах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Шах Алам
Основни податоци
Место Шах Алам, Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Тип џамија
Карактеристики

Џамијата Ал-Хидајах е муслимански храм кој се наоѓа во Шах Алам, Малезија.