Џамија Масџид Џамек Лакрин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Ларкин Џамек
Основни податоци
Место Џохор , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија


Џамијата Ларкин Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.