Џамија абу Бакар Ас Сидик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Саидина Абу Бакар Ас Сидик
Основни податоци
МестоКаула Лумпур , Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Саидина Абу Бакар Ас Сидик е муслимански храм кој се наоѓа во Каула Лумпур, Малезија.