Џамија Аебух Асех

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Кота Кинабалу
Основни податоци
МестоЛебух , Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Лебух е муслимански храм кој се наоѓа во Пенанг, Малезија. Била изградена во 19 век .