Ура Вајгуроре

Координати: 40°46′N 19°53′E / 40.767° СГШ; 19.883° ИГД / 40.767; 19.883
Од Википедија — слободната енциклопедија
Ура Вајгуроре
Ura Vajgurore
Ура Вајгуроре is located in Албанија
Ура Вајгуроре
Ура Вајгуроре
Координати: 40°46′N 19°53′E / 40.767° СГШ; 19.883° ИГД / 40.767; 19.883
Држава Албанија
ОбластБелград
ОпштинаУра Вајгуроре
Население (2001)
 • Вкупно7,232
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Рег. таб.BR

Ура Вајгуроре (албански: Ura Vajgurore - „Нафтен Мост“), порано: Бања (Banja) — град во Албанија. Населението на изнесува 7.232 жители. Се наоѓа во Белградската област, во јужниот дел на државата.


Предлошка:Белград (област) Предлошка:Ура Вајгуроре