Либохово (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Либохово
Населба
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Либохово (албански: Libohovë, Либохова) — мало гратче во Албанија, сместено во Ѓирокастро (област)|Ѓирокастриската област.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]