Список на села во Албанија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е список на села во Албанија. Во овој список се вклучени голем дел од селата во државата, а во случај да недостасува некое одредено село, слободно додадете го.

Села[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]