Милот

Координати: 41°41′N 19°43′E / 41.683° СГШ; 19.717° ИГД / 41.683; 19.717
Од Википедија — слободната енциклопедија
Милот
Општина
Панорамски поглед кон Милот
Панорамски поглед кон Милот
Милот is located in Албанија
Милот
Милот
Координати: 41°41′N 19°43′E / 41.683° СГШ; 19.717° ИГД / 41.683; 19.717
Држава Албанија
ОбластЛеска
ОкругКурбин
Управа
 • ГрадоначаникБехар Хаксхиу (ДП)
Часовен појассредноевропско време (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Регистарски табличкиLA

Милот е општина во округот Курбин во северозападна Албанија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]