Општини во Албанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

61 општина на Албанија создадени во јуни 2015 година[уреди | уреди извор]

Карта на 61 општина во Албанија

(Население според Попис 2011)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]