Церик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Церик е град во областа Елбасан, во регионот Елбасан во централна Албанија. Градот има население од околу 18 764 жители.e football (soccer) team is KS Turbina Cërrik.


Шаблон:Церик