Маврово (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Села во Албанија
Маврово (Албанија) се наоѓа во Албанија
Маврово (Албанија)
Маврово (Албанија) (Албанија)
Име: Маврово (Албанија)
Област: Валона
Округ:
Општина: -
Население: ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаМаврово (Албанија) е село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Валона.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]