Податотека:Emblem of the Papacy SE.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 815 × 1.105 пиксели, големина: 356 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Emblem des Pontifikats
English: Emblem of the Papacy: Triple Tiara and Keys
Français : emblème pontifical
Italiano: emblema del Papato
Português: Emblema papal.
Датум
Извор various elements taken from
Автор Cronholm144 created this image using a file by User:Hautala - File:Emblem of Vatican City State.svg, who had created his file using PD art from Open Clip Art Library and uploaded on 13 July 2006. User talk:F l a n k e r uploaded this version on 19 January 2007.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Emblem of the Holy See within 3to2.svg

SVG разработка
POTY
Featured picture

Wikimedia CommonsWikipedia

Сликава кандидат на натпреварот Слика на годината 2007.
Ова е избрана слика на Ризницата (Избрани слики) и се вбројува меѓу најдобрите слики.

Cscr-featured.svgSound-icon-empty.svgОва е избрана слика на Википедија на виетнамски (Hình ảnh chọn lọc) и се вбројува меѓу најдобрите слики.

Ако имате слика со сличен квалитет што може да се објави под соодветна лиценца, подигнете ја, ставете ѝ ознака и предложете ја.


العربية | অসমীয়া | Azərbaycanca | Беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | Català | Čeština | Cymraeg | Dansk | Deutsch | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | Euskara | فارسی | Тоҷикӣ | Suomi | Français | Galego | עברית | हिन्दी | Hrvatski | Magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Italiano | 日本語 | ქართული | Қазақша | 한국어 | 조선말 | Lëtzebuergesch | Lietuvių | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Malti | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Tagalog | Türkçe | Татарча/tatarça | Українська | Tiếng Việt | Yorùbá | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 粵語 | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:49, 8 февруари 2011Минијатура на верзијата од 23:49, 8 февруари 2011815 × 1.105 (356 КБ)Gigillo83Infule da dietro
20:35, 11 мај 2008Минијатура на верзијата од 20:35, 11 мај 2008815 × 1.105 (354 КБ)F l a n k e rReverted to version as of 18:20, 4 January 2008
18:17, 7 мај 2008Минијатура на верзијата од 18:17, 7 мај 2008815 × 1.190 (392 КБ)JjgbmgReverted to version as of 14:59, 8 February 2007
20:20, 4 јануари 2008Минијатура на верзијата од 20:20, 4 јануари 2008815 × 1.105 (354 КБ)F l a n k e rMirroring according to other papal coat of arms
16:51, 13 декември 2007Минијатура на верзијата од 16:51, 13 декември 2007815 × 1.105 (350 КБ)F l a n k e rFixing shadow of the gold key
23:22, 12 декември 2007Минијатура на верзијата од 23:22, 12 декември 2007815 × 1.105 (353 КБ)F l a n k e rnew stole, positions of tiara and stole, new cross of the tiara
16:59, 8 февруари 2007Минијатура на верзијата од 16:59, 8 февруари 2007815 × 1.190 (392 КБ)F l a n k e r
20:03, 2 февруари 2007Минијатура на верзијата од 20:03, 2 февруари 2007815 × 1.180 (378 КБ)F l a n k e r
22:11, 19 јануари 2007Минијатура на верзијата од 22:11, 19 јануари 2007815 × 1.180 (332 КБ)F l a n k e r
17:28, 19 јануари 2007Минијатура на верзијата од 17:28, 19 јануари 2007815 × 1.180 (299 КБ)F l a n k e r
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци