Разлика помеѓу преработките на „Виншендорф/Елстер (општинска заедница)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Ehrlich91 ја премести страницата Лендерек на Виншендорф/Елстер (општинска заедница))
'''ЛендерекВиншендорф/Елстер''' ({{lang-de|LändereckWünschendorf/Elster}}; пред 8 февруари 2013: ''Лендерек'') е [[општинска заедница]] во округот [[Грајц (округ)|Грајц]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во ЗелингштетВиншендорф/Елстер.
 
Општинската заедница Лендерек се состои од следниве општини:
# [[Рикерсдорф (Тирингија)|Рикерсдорф]]
# [[Зелингштет]]
# [[Тајхвиц]]
# [[Виншендорф (Елстер)|Виншендорф]]
 

Прегледник