Јени џамија (Истанбул): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.5.2) (Робот: Менува nl:Yeni Cami
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.5.2) (Робот: Менува nl:Yeni Cami)
[[lv:Jaunā mošeja]]
[[ms:Masjid Yeni Valide]]
[[nl:Yeni Cami (Istanboel)]]
[[pnb:نویں مسیت]]
[[pl:Nowy Meczet w Stambule]]
9.281

уредување

Прегледник