Градежништво

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Градежен материјал)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градежништво

Градежништво е индустрија на градење.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]