Конско (Гребенско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Конско
Конско се наоѓа во Грција
Конско
Конско (Грција)


Конскосело во Гребенско, Егејска Македонија, денес Грција.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]