Конско (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Конско може да се однесува на следниве места:

Македонија
  • Конско — село во Општина Гевгелија
Егејска Македонија (денешна Грција)

Поврзано[уреди | уреди извор]