Граме-Ауе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Граме-Ауе (германски: Gramme-Aue) е општинска заедница во округот Земерда, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Гросрудештет.

Општинската заедница Граме-Ауе се состои од следниве општини:

  1. Алперштет
  2. Гросмелзен
  3. Гросрудештет
  4. Клајнмелзен
  5. Неда
  6. Олендорф
  7. Удештет