Алфа HD

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Алфа HD
New alfatv logo.gif
СопственикШтерјо Наков
ДржаваМакедонија Македонија
СедиштеКачанички пат б.б. 1000 Скопје
Веб-странаalfatv.com.mk

Алфа HD е каналот на Телевизија Алфа во висока резолуција. Каналот е достапен за корисниците на Макс ТВ. Започна со емитување во април 2011 година.