Прејди на содржината

Игра на судбината

Од Википедија — слободната енциклопедија

Игра на судбината е американски филм во режија на Дејвид Расел. Главните улоги ги играат: Бен Стилер, Патриша Аркет и Теа Лиони.

Содржина

[уреди | уреди извор]

Мел и неговата сопруга не можат да се договорат за името на синот. Мел е посвоен и не сака да му даде име на детето, додека не ги дознае своите корени. Тој ја убедува сопругата дека изборотќе биде лесен, кога ќе дознае кои му се биолошките родители. Со помош на еден агент од службата за посвојување, Мел и жена му тргнуваат на патување низ САД во потрага по неговите биолошки родители.[1]

  1. Антена, број 853, 31.10.2014, стр. 17.