Џамија Раја Аланг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Раја Аланг
Основни податоци
Место Селангор , Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Тип џамија
Карактеристики

Џамијата Раја Аланг е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.