Триангла (населба во Скопје)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Триангла)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Влезна табла во населбата

Триангла — скопска населба во рамките на Општина Гази Баба. Населбата се наоѓа северно од Маџари, а на исток се граничи со Хиподром I. На север се наоѓа населбата Ченто, а на исток Автокоманда. Во последно време оваа населба се урбанизира.[1] Таа е една од првите населби каде што се поставени подземни контејнери.[2]

Институции[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Трајковски најави низа проекти за Триангла. Архивирано од изворникот на 2017-10-21. Посетено на 2018-01-03.
  2. И Триангла доби подземни контејнери

Надворешни врски[уреди | уреди извор]