ФК Младина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Младина е македонски фудбалски клуб од скопската населба Триангла. Клубот е оформен 1976 година, а своите натпревари ги игра на стадионот Борис Трајковски. ФК Младина се натпреварува во Општинска Фудбалска Лига Гази Баба, четврт ранг на натпреварување.