Јени џамија (Истанбул): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q911720 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q911720 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q911720 (translate me))
[[Категорија:Златен Рог]]
[[Категорија:Куполи]]
 
[[fr:Mosquée neuve]]

Прегледник