Податотека:Coat of arms of Skopje.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 122 × 130 пиксели, големина: 21 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Уметник
Грб
English: Skopje
Français : Skopje
עברית: סקופיה
Македонски: Скопје
Русский: Скопье
Блазон
English: capital of the Republic of Macedonia
Français : capitale de la République de Macédoine
עברית: בירת מקדוניה
Македонски: главен град на Република Македонија
Русский: столица Республики Македонии
Опис
Español: Escudo de Skopie, capital de la República de Macedonia
עברית: סמל סקופיה, בירת מקדוניה
Македонски: Грб на градот Скопје, главен град на Република Македонија
Датум 8 јули 2008
Извор сопствено дело

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:56, 8 јули 2008Минијатура на верзијата од 14:56, 8 јули 2008122 × 130 (21 КБ)Esprit04{{Information |Description={{en|1=Coat of arms of Skopje, capital of the Republic of Macedonia}} {{fr|1=Blason de Skopje, capitale de la République de Macédoine}} {{es|1=Escudo de Skopie, capital de la República de Macedonia}} {{mk|1=Скопје гр�

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци