ОУ „Ѓорги Пулевски“ - Аеродром

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Ѓорги Пулевски““

ОУ Ѓорѓија Пулевски.jpg
Место
Општина: Општина Аеродром
Нас. место: Јане Сандански
Основни информации
Контактни информации

„Ѓорги Пулевски“основно училиште во населбата Јане Сандански, општина Општина Аеродром.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)