Корисник:Tha Casper

Од Википедија — слободната енциклопедија
Иво Костовкси
Овој корисник е скопјанец.
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-4 This user speaks English at a near-native level.
sr-3Овај корисник врло добро говори српски језик.
hr-3 Ovaj korisnik vrlo dobro govori hrvatski jezik.
bg-3 Този потребител има задълбочени познания по български език.
ru-2 Этот участник неплохо знает русский язык.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте ја Предлошка:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте ја Предлошка:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
  • Име: Иво
  • Презиме: Костовски
  • Роден: 1989 година во Скопје
  • Националност: Македонец
  • Државјанство: Р. Македонија; Социјалистичка Република Македонија
  • Место на живеење: Република Македониа, Скопје

Интереси[уреди | уреди извор]

Придонеси[уреди | уреди извор]

и некои други кои не ги сметам за битни, па затоа нема да ги наведам.