Разговор со корисник:Tha Casper

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добредојде. - Македонец 20:31, 13 декември 2006 (UTC) Добро те/ве најдов.. Јас уште од дамна сум тука, ама ретко пишувам, ради презафатеност. Знаеш како е.. школо, ова-она.. ако ти кажувам у кои се организации членувам и кои се книги ги куцам у последно време ќе треба да се напише текст за мене на Википедија :) Малку тешко ми иде, не се снаоѓам баш на Википедијава. Комплицирано.. сеа баш читам помош, и куцам чат-пат.. ај поздрав... - Tha Casper 21:45, 13 декември 2006 (UTC) Ќе биде полека, полека! Не се секирај! Пишувај повеќе статии од областа на правото и поздрави го Бумбар! :) - Македонец 20:46, 13 декември 2006 (UTC)

а бе јас што знам за право.. :) Компјутери, информатика, музика, рап, интернет, обнразование, политика, комунизам, општествени уредувања... тоа најмногу ми иде...Tha Casper 21:50, 13 декември 2006 (UTC)

а да.. ќе го поздравам.. гледам ти си се распишал на Википедијава.. а бе.. а како се става ова на крај Д КАспер, време...? Рачно го пишуваш? --tha Ca$per 20:51, 13 декември 2006 (UTC)

ааааааааааа најдов :)--tha Ca$per 20:51, 13 декември 2006 (UTC)

четири тилди:) - Македонец 21:33, 13 декември 2006 (UTC)

сликата твоја[уреди извор]

сликата можи кој сака да ја: модифицира, дистрибуира копира и бла бла... значи можам слободно да ти нацртам мустаќи и брада, и дозволено е, а? :) клај му бе копирајт на та сликата, денес утре ќе станиш славен ќе можат сите слободно да ја имат без да платат (јас пари барам за слика од мене бато) :) ај поздрав од мене (три тилди) Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg

сеа? --tha Ca$per 23:57, 13 декември 2006 (UTC)

btw, јас веќе сум славен.. не си чул за мене бе? ц..ц..ц...--tha Ca$per 23:59, 13 декември 2006 (UTC)

незнам бато, многу сум зафатен со мојата слава, неам слушнато за тебе :) остај то, жити сѐ ко ќе пишиш пиши наводници наши „“ ама стварно плиз плиз, оти очите ми паѓат ко ќе треба да ги менвам тие наводниците... остај то, пиши во минато неопределено време... пример комунизмот бил, а не комунизмот беше... имаме таква политика на пишење на статии (не ми текна мене значи, сите така викат)... плус не сме биле таму во комунизмот па да речиме са комунизмо беше... дедоми ај да речи, ама јас и ти не :) ајт поздрав Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg

ок. наводниците ќе ги ставам горе-доле, за времето ќе се поправам, и за ѝ,ѐ,сѐ.... и така...--tha Ca$per 09:42, 15 декември 2006 (UTC)

шо ќе викав... а, арно шо дојде некој нов, и таман некој помал од мене :) друго, клавај и англиско интервики ко ќе ги клаваш тие меѓујазичните (ги копираш од англиската статија ваљда, и таму нормално го нема англиското... зато ќе си го пишиш рачно)... то, друго, нема :) ај happy editing

PS клавај го и македонскио линк на англиската википедија Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg