ОУ „Блаже Конески“ - Мичурин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„ОУ Блаже Конески“

Место
Општина: Аеродром
Нас. место: Мичурин
Адреса: Владимир Комаров бб
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Блаже Конески“основно училиште во населбата Мичурин, Општина Аеродром.