ОУ „Блаже Конески“ - Мичурин

Од Википедија — слободната енциклопедија
ОУ Блаже Конески

Место
Општина: Аеродром
Нас. место: Мичурин
Адреса: Владимир Комаров бб
Местоположба
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Блаже Конески“основно училиште во населбата Мичурин, Општина Аеродром[1].

ОУ „Блаже Конески“ во Општина Аеродром

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)