Илинден (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Илинден
Жанрдрама
УлогиДине Дрваров
Неда Гешовска
Петар Прличко
Мето Јовановски
Тодор Николовски
Ацо Јовановски
Кирил Ристоски
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Прикажување
Првична мрежаМТВ
Првично прикажување1982 – ...

Илинден — македонска телевизиска серија.