Џамија Саидина Утхман Бин Афан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамијата Утхман Бин Афан
Основни податоци
МестоКаула Лумпур, Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Утхман Бин Афан е муслимански храм која се наоѓа во Каула Лумпур, Малезија.