Џамија Пучонг Пердана

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Џамија Петра Џаја)
Прејди на: содржини, барај
Пукхонг Пердана
Основни податоци
Место Селангор , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Пукхонг Пердана е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.