UTC+05:00

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од UTC+5)
UTC+05 2010: сино (декември), портокалово (јуни), жолто (цела година), светлосино — морски површини

UTC+05:00часовен појас со отстапување од UTC од +05:00 часа. Ова време се користи на следниве места:

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Северна Азија[уреди | уреди извор]

Средна Азија[уреди | уреди извор]

Јужна Азија[уреди | уреди извор]

Индиски Океан[уреди | уреди извор]

Антарктик[уреди | уреди извор]

Како летно време (само лете на северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Источна Европа[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]