UTC+03:30

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
UTC+03:30: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - морски површини

UTC+03:30 е временско отстапување од +03:30 од UTC. Според стандардот ISO 8601, времето би се запишало како 2022-09-29UTC06:46:35+03:30. Ова време се користо во:

Како стандардно време - зима на северната полутопка[уреди | уреди извор]

Јужна Азија[уреди | уреди извор]

  • Иран - стандардно иранско време

Надворешни врски[уреди | уреди извор]