UTC+12:45

Од Википедија — слободната енциклопедија
UTC+12:45: сина (декември), портокалова (јуни), жолта (цела година), светлосина (морски области)

UTC+12:45 - ознака за временско отстапување од UTC од +12:45.

Како стандардно време (зима на јужна полутопка)[уреди | уреди извор]

Океанија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]