UTC+13:45

Од Википедија — слободната енциклопедија
UTC+13:45: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - Морски површини

UTC+13:45 е часовен појас што се употребува на следниве места:

Како летно време (лето на јужната полутопка)[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Пронајдете ги градовите моментално во часовниот појас 13:45