UTC−02:30

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на светот на која се обележани часовните појаси

UTC−02:30 — ознака за временско отстапување од UTC во износ од −2 часа и 30 минути.

Како стандардно време (лето на северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Северна Америка[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]