UTC+10

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од UTC+10:00)
UTC+10: Сино (декември), портокалово (јуни), жолто (преку целата година), светлосино - морски површини
Време во Русија
UTC+2 MSK−1: Калининградско време
UTC+3 MSK: Московско време
UTC+4 MSK+1: Самарско време
UTC+5 MSK+2: Екатеринбуршко време
UTC+6 MSK+3: Омско време
UTC+7 MSK+4: Краснојарско време
UTC+8 MSK+5: Иркутско време
UTC+9 MSK+6: Јакутско време
UTC+10 MSK+7: Владивосточко време
UTC+11 MSK+8: Средноколимско време
UTC+12 MSK+9: Камчатско време
Време во Австралија
  UTC+8
  UTC+9:30 / DST: UTC+10:30
  UTC+10
  UTC+10 / DST: UTC+11

UTC+10 е отстапување од +10 часа од координираното универзално време (UTC). Ова време се користи во:

Како стандардно време (преку целата година)[уреди | уреди извор]

Како стандардно време (зима на јужната полутопка)[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]