UTC−01:00

Од Википедија — слободната енциклопедија
UTC−01: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - Морски површини

UTC−01:00 е часовен појас со отстапување за −01 час од UTC. Се применува во следниве места:

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Како стандардно Време (зима на северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]