UTC+04:30

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
UTC+04:30: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - морски површини

UTC+04:30 е временско отстапување од +04:30 од UTC. Според стандардот ISO 8601, времето би се запишало како 2022-06-26UTC15:58:25+04:30. Ова време се користи во:

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Јужна Азија[уреди | уреди извор]

Како летно време (лето на северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Јужна Азија[уреди | уреди извор]

  • Иран - иранско летно време